Ergohub

Słuchawki do call center

Praca zdalna - Home Office
Bez kategorii

Zamienić biuro na pracę zdalną

Elastyczność, jaką daje praca zdalna, oznacza, że możemy kształtować naszą karierę wokół naszego życia i nadal utrzymywać produktywność, którą cieszyliśmy się w biurze (a może nawet ją przewyższyć).

Dla niektórych z nas możliwość uniknięcia długich dojazdów do pracy i zatłoczonych sal konferencyjnych oraz wykonywania pracy w dowolnym miejscu brzmi trochę jak wakacje w pracy. Dla innych myśl o próbie wypełniania obowiązków zawodowych w bliskim sąsiedztwie z dziećmi lub dorosłymi współlokatorami brzmi gorzej.

Elasycznośc pracy zdalnej

Elastyczność, jaką daje praca zdalna, oznacza, że możemy kształtować naszą karierę wokół naszego życia, a nie odwrotnie. Czasami jednak autonomia i konkurencyjne obowiązki związane z codziennym życiem mogą utrudniać osiągnięcie poziomu wydajności, do którego przyzwyczailiśmy się w środowisku biurowym. Niezależnie od tego, czy Twoją największą przeszkodą jest utrzymanie motywacji, unikanie rozpraszania uwagi, czy po prostu pamiętanie o dbaniu o siebie przez cały dzień, oto jak cieszyć się pracą zdalną przy jednoczesnym zachowaniu produktywności pracy biurowej.

Zastosowanie urzdzeń do pracy zdalnej, pozwalają na znalezienie pewnej symetrii między tym, jak może wyglądać Twój dzień w tradycyjnym biurze, a dniem pracy zdalnej, może pomóc w utrzymaniu oczekiwanego przez Ciebie poziomu produktywności.

Znalezienie swoich gwiazdorskich punktów produktywności, które mogą zostać przeniesione do zdalnego środowiska pracy, może nie tylko pomóc w kształtowaniu pozytywnych nawyków, ale także tłumić czynniki rozpraszające lub powszechne samozadowolenie, zwłaszcza w przypadku osób, które dopiero zaczynają korzystać z odległych środowisk. Kiedy trzymasz się struktury, która pracowała dla ciebie wcześniej, jest mniej prawdopodobne, że zdrzemniesz się na podłodze między spotkaniami lub zrobisz sobie przerwę na lunch, która zamienia się w wycieczkę na zakupy.

Rozpocznij (i wypełnij) swój dzień uważnością

Równie ważne, jak próba naśladowania produktywnych wzorców i praktyk pracy z naszych tradycyjnych doświadczeń biurowych lub zachowania poczucia profesjonalizmu z dowolnego miejsca, w którym pracujemy, pamiętaj, aby czerpać korzyści z dobrostanu pracy we własnym środowisku. Skorzystaj z elastyczności, aby znaleźć trzydzieści minut tutaj lub dwie minuty tam i skoncentrować się na własnym samopoczuciu i stanie umysłu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ