Ergohub

Słuchawki do call center

Jak naprawić mikrofon
Porady i triki

Jak naprawić niedziałający mikrofon w systemie Windows 10?

Gdy jesteś w trakcie ważnej rozmowy wideo i nagle inna osoba biorąca udział w rozmowie nie może Cię usłyszeć, może to być spowodowane wadliwym mikrofonem. Mikrofon nie działa w systemie Windows 10 może wystąpić z powodu problemów ze sprzętem lub oprogramowaniem.

Dlatego musisz uruchomić wiele mikrofonów, które nie działają w przypadku rozwiązywania problemów z systemem Windows 10, aby naprawić rzeczywisty problem. W tym poście znajdziesz najłatwiejszy sposób naprawy mikrofonu w systemie Windows zalecany przez naszych ekspertów. Więc naprawmy teraz twój mikrofon.

Aby naprawić mikrofon na urządzeniach z systemem Windows, możesz wypróbować następujące metody:

Sprawdź uprawnienia aplikacji

Jeśli niedawno zaktualizowałeś system Windows 10, może być konieczne przyznanie dostępu do mikrofonu wszystkim aplikacjom. Jeśli Twoje aplikacje nie mają uprawnień dostępu, mogą wystąpić problemy z mikrofonem w systemie Windows 10.

Sprawdź uprawnienia aplikacji

Szybkie rozwiązanie

 • Przejdź do Start> Ustawienia> Prywatność> Mikrofon.
 • Wybierz opcję Zmień, a następnie włącz opcję Zezwalaj aplikacjom na dostęp do mikrofonu.
 • Po udzieleniu dostępu do mikrofonu wybierz aplikacje ze sklepu Microsoft Store i wybierz, która aplikacja ma dostęp do mikrofonu. W przypadku aplikacji spoza sklepu Microsoft Store włącz opcję Zezwalaj aplikacjom komputerowym na dostęp do przycisku mikrofonu.

Wyłącz wyłączną kontrolę aplikacji

Kiedy mówisz do mikrofonu, widzisz rosnące zielone paski, ale nic nie nagrywa; być może używasz niewłaściwego urządzenia. Jeśli masz wiele mikrofonów lub urządzeń nagrywających podłączonych do komputera, może to spowodować, że mikrofon nie będzie działał w systemie Windows 10.

Wyłącz wyłączną kontrolę aplikacji

Szybkie rozwiązanie

 • Otwórz Panel sterowania na swoim komputerze.
 • Następnie kliknij Sprzęt i dźwięk.
 • Kliknij Dźwięk i możesz teraz zobaczyć dozwolone urządzenia nagrywające na karcie Nagrywanie.
 • Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar na liście i zaznacz opcję Pokaż wyłączone urządzenia i Pokaż odłączone urządzenia.
 • Wybierz mikrofon z listy urządzeń nagrywających, a następnie kliknij Właściwości.
 • Na karcie Zaawansowane usuń zaznaczenie opcji: Zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem i Nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności.

Zaktualizuj sterownik audio

Ogólnie rzecz biorąc, producent twojego laptopa musi zainstalować odpowiedni sterownik audio na twoim urządzeniu. Ale jeśli nie aktualizowałeś sterownika audio od dłuższego czasu, może to spowodować, że mikrofon nie będzie działał na twoim urządzeniu 10.

Update Audio Driver

Quick Solution

 • Click on the Start button and then open Device Manager.
 • Expand Sound, Video, and Game Controllers and right-click on the High Definition Audio Device and select Update Driver.
 • Click on the Browse my computer for driver software and Let me pick from a list of available drivers on my computer.
 • Choose the High Definition Audio Device and then click on Next.
 • Confirm changes and restart your system to check if the microphone works now.

Check Basic Microphone Physical Settings

Czasami Twój mikrofon nie działa w systemie Windows 10 z powodu podstawowych ustawień fizycznych, takich jak:

 • Twój mikrofon lub zestaw słuchawkowy nie jest prawidłowo podłączony do komputera.
 • Mikrofon nie jest ustawiony prawidłowo.
 • Zestaw słuchawkowy został wyciszony.
 • Głośność mikrofonu jest niska.

Sprawdź zgodność sprzętu z mikrofonem

Jeśli Twój mikrofon nie jest odpowiedni dla sprzętu systemu, pojawi się mikrofon, który nie działa w systemie Windows 10. Dlatego powinieneś przetestować swój mikrofon z systemem.

Szybkie rozwiązanie

 • Upewnij się, że mikrofon jest podłączony do urządzenia.
 • Kliknij Start> Ustawienia> System> Dźwięk.
 • W ustawieniach dźwięku otwórz Wejście> Przetestuj swój mikrofon. Jeśli niebieski pasek podnosi się i opada, gdy mówisz do mikrofonu, oznacza to, że mikrofon jest zgodny z Twoim systemem.

Ręcznie podłącz zestaw słuchawkowy Bluetooth

Mikrofon Bluetooth automatycznie łączy się z urządzeniem, ale czasami tak się nie dzieje. Ten mikrofon, który nie działa w systemie Windows 10, można łatwo naprawić za pomocą ręcznie podłączonego mikrofonu.

Ręcznie podłącz zestaw słuchawkowy Bluetooth

Szybkie rozwiązanie

 • Najpierw przejdź do Panel sterowania> Sprzęt i dźwięk> Dźwięk, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy kartę urządzeń nagrywających.
 • Teraz Odłącza bieżące połączenie mikrofonu i ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Połącz. To naprawi wszystkie usterki w połączeniu Bluetooth.

Upewnij się, że mikrofon jest włączony w ustawieniach BIOS

Jeśli masz laptopa ze zintegrowanym mikrofonem, niektórzy producenci laptopów pozwalają wyłączyć ten mikrofon w ustawieniach systemu BIOS lub UEFI komputera. Ta opcja nie jest dostępna na wszystkich laptopach, ale może wyłączyć kamerę internetową.

Szybkie rozwiązanie

Musisz przejść do ustawień BIOS komputera i ponownie włączyć mikrofon. Po prostu włączenie mikrofonu może naprawić mikrofon, który nie działa w systemie Windows 10.

Odinstaluj swój mikrofon

Niektóre mikrofony pojawiają się na liście Urządzenia i drukarki w panelu sterowania. W takim przypadku możesz usunąć urządzenie, odłączyć je i ponownie podłączyć, a Twój mikrofon nie działa w systemie Windows 10 zostanie rozwiązany.

Odinstaluj swój mikrofon

Szybkie rozwiązanie

 • Naciśnij jednocześnie klawisze Windows i R.
 • Następnie wpisz Panel sterowania w oknie Uruchom.
 • Kliknij opcję Wyświetl urządzenia i drukarki, aby wyświetlić listę urządzeń.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy klucz sprzętowy mikrofonu, kliknij opcję Usuń urządzenie i potwierdź.
 • Teraz możesz odłączyć urządzenie i połączyć się ponownie, aby sprawdzić, czy działa.

Odinstaluj aplikacje VOIP

VOIP oznacza Voice Over IP, który w zasadzie jest czatem audio lub wideo. Czasami, gdy uniemożliwiasz kontrolę nad niektórymi aplikacjami, takimi jak Skype, Zoom lub WhatsApp, ustawienia mikrofonu automatycznie uniemożliwiają jego działanie.

Szybkie rozwiązanie

Po prostu przejrzyj swoje aplikacje VOIP i odinstaluj aplikacje powodujące problemy.

Zaktualizuj system Windows 10

Jeśli ostatnio nie aktualizowałeś systemu Windows 10, może to spowodować liczne usterki systemu. Dlatego jeśli napotykasz wiele innych problemów, w tym mikrofon nie działa w systemie Windows 10, powinieneś zaktualizować oprogramowanie operacyjne.

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

W systemie Windows 10 dostępne jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, które może automatycznie naprawić problemy związane z dźwiękiem. Aby uzyskać do niego dostęp, przejdź do Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> Rozwiązywanie problemów. Następnie wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów „Nagrywanie dźwięku”, kliknij „Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

 

Twój mikrofon powinien działać po zastosowaniu wszystkich tych rozwiązań. Jeśli jednak mikrofon nadal nie działa w systemie Windows 10, możesz skontaktować się z zespołem obsługi klienta firmy Microsoft lub zadzwonić do firmy zajmującej się naprawą laptopów. Ponadto możesz skomentować poniżej, a nasi inżynierowie z pewnością postarają się Ci pomóc.

źródło:www.TechCommuters.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ