Ergohub

Słuchawki do call center

słuchawki nagłowne
Bez kategorii

Dlaczego ludzie kupują zestawy słuchawkowe?

Wejdź do dowolnego biura – komercyjnego lub domowego – i zamiast widzieć telefon stacjonarny lub telefon komórkowy trzymany przy uchu, lub kogoś krzyczącego do mikrofonu laptopa, mając nadzieję, że zostanie usłyszany, zobaczysz noszony zestaw słuchawkowy. Więc co spowodowało tę zmianę i dlaczego ludzie tak bardzo kochają swoje zestawy słuchawkowe?

Wolność i produktywność

To naprawdę prosta koncepcja, ale zdziałająca cuda. Firmy zdały sobie sprawę, że ich ludzie są znacznie szczęśliwsi, jeśli mają swobodę poruszania się podczas komunikacji. Dzięki bezprzewodowym zestawom słuchawkowym nie jesteś przywiązany do urządzenia lub słuchawki, dzięki czemu możesz swobodnie się poruszać. Przynosi to ogromne korzyści pod względem szczęścia, a także produktywności! Chociaż może wydawać się sprzeczne z intuicją chodzenie podczas prowadzenia rozmowy, z wolnymi rękami, w rzeczywistości jesteś w stanie prowadzić rozmowę w sposób swobodny i naturalny. To powiedziawszy, nawet zestawy słuchawkowe na uwięzi zapewniają swobodę, której nie zapewnia tradycyjny telefon. Wyobraź sobie, że prowadzisz rozmowę telefoniczną, próbując wysłuchać tej osoby. Zdajesz sobie sprawę, że powinieneś zapisywać niektóre z tych informacji, więc teraz próbujesz jedną ręką trzymać telefon przy uchu, podczas gdy drugą słuchasz i przetwarzasz informacje oraz piszesz notatki. Inną opcją jest niezręczne trzymanie telefonu między ramieniem a szyją, aby uwolnić obie ręce, ale nadal ograniczać ruchy, aby nie upuścić słuchawki.

Samo myślenie o tym jest niewygodne!

Nie tylko czujesz się niekomfortowo fizycznie, ale także odczuwasz wyższy poziom stresu i frustracji, gdy starasz się słuchać, trzymać telefon i pisać naraz. Tak więc zestawy słuchawkowe wiążą się z wolnością i produktywnością — swobodą wędrowania, wyciągania się, a nawet sięgania w nieco niedostępny długopis i papier, a także produktywnością zapisywania notatek w trakcie rozmowy. To naprawdę oczywiste.

Mając obie ręce wolne, masz możliwość łatwego pisania, możesz konceptualizować pomysły podczas rozmowy. Prowadzisz rozmowę telefoniczną, wymieniając pomysły z klientem i mając wolne ręce możesz tworzyć mapy myśli, diagramy, obrazy lub cokolwiek innego, co pomoże Ci rozwinąć Twoje pomysły. Jednak kreatywność nie zawsze przejawia się w sposób fizyczny – istnieje również w sposobie, w jaki przetwarzamy i rozwijamy pomysły. Gestykulacja jest ważną częścią przetwarzania myśli – jest tak ważne, że publikacja w Annual Review of Psychology (t. 64:257-283) stwierdza, że „gesty, które wypowiadają mówcy wraz z mową, mogą w rzeczywistości pomóc im wytworzyć to przemówienie’. Dlatego, mając swobodę gestykulacji, twoja mowa płynie bardziej naturalnie i masz większą zdolność generowania pomysłów w trakcie rozmowy. Więc ruszaj tymi rękami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ